Oddział Białystok
tel. 85 876 47 29
tel. 504 123 453
e-mail: info@dobreterapie.pl

Oddział Suwałki
tel. 509 446 974
e-mail: suwalki@dobreterapie.pl

Oddział Ełk
tel. 518 730 977
e-mail: elk@dobreterapie.pl

Ośrodek „DobreTerapie” to zespół wykwalifikowanych fizjoterapeutów i masażystów.

Szeroki arsenał metod terapeutycznych pozwala na dobór terapii dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Nasz profesjonalizm i doświadczenie dają pewność, że znajdą się Państwo w dobrych rękach.

Serdecznie zapraszamy!

Oferta Ośrodka „DOBRETERAPIE”

Terapia bólu kręgosłupa:
Ból kręgosłupa dotyka coraz większy odsetek społeczeństwa. Wpływ na to ma wiele czynników: siedzący tryb życia, brak ruchu, nieprawidłowe wzorce ruchowe.
Ośrodek „Dobre Terapie” oferuje Państwu wiele skutecznych form terapeutycznych ukierunkowanych na to schorzenie m.in.:

• Japońska terapia Yumeiho – głównym celem terapii jest skorygowanie położenia kości miednicy, przywrócenie równowagi układu mięśniowego i odbudowa prawidłowych funkcji kręgosłupa. Terapia skutecznie likwiduje: bóle kręgosłupa, bóle stawów, migreny, bóle mięśni, bóle menstruacyjne, asymetrie układu kostnego i mięśniowego.

• Metoda Mckenziego – według tej teorii jednym z głównych sprawców naszych kopotów z kręgosłupem jest uszkodzony krązek międzykręgowy (dysk). Wewnętrzne elementy uszkodzonego krążka mają tendencję do przemieszczania się z każdym ruchem bądź zmianą pozycji ciała. System diagnostyczny metodą McKenziego pozwala ustalić kierunek przemieszczenia uszkodzonych tkanek a pacjent czynnie, ruchem wykonywanym samodzielnie albo z pomocą terapeuty, koryguje struktury uszkodzonego krążka, uzyskując szybkie zmniejszenie lub eliminację dolegliwości bólowych.

• Metoda Briana R. Mulligana – Brian Mulligan jest nowozelandzkim fizjoterapeutą, który w latach 90-tych przedstawił nową koncepcję diagnostyczno-terapeutyczną mobilizacji stawowej połączonej z ruchem. Nowatorskie podejście jego koncepcji polega m.in. na połączeniu ruchu biernego, wykonywanego przez terapeutę z ruchem czynnym, wykonywanym przez pacjenta. Mulligan uważa, że zmiany w obrębie segmentu ruchowego (w tym stawów miedzywyrostkowych) mogą powodować ograniczenia ruchu i ból w czasie jego wykonywania. Metoda niezwykle pomocna przy dolegliwościach w obrębie narządu ruchu.

• Kinesiology Taping – wywodzi się z Japonii a twórcą metody jest dr Kenzo Kase. Terapia Kinesiology Taping to sensoryczne oddziaływanie plastra na organizm w celu wykorzystania możliwości kompensacyjnych organizmu. Pomocna w terapii bólu. Wpływa na funkcje mięśni, zmniejszając ich patologiczne napięcie. Poprawia mikrokrążenie, aktywizuje system limfatyczny, wspiera funkcje stawów.

Terapia bocznych skrzywień kręgosłupa u dzieci:
Główną przyczyną bocznych skrzywień kręgosłupa u dzieci jest niesymetryczne ułożenie kości miednicy. Stan taki wpływa niekorzystnie na przenoszenie obciążeń osiowych kręgosłupa, a w konsekwencji powoduje powstawanie wad postawy, w szczególności bocznych skrzywień kręgosłupa (skolioz). W wieku dorosłym stan taki ma ogromny wpływ na zaburzenia w obrębie narządu ruchu (bóle pleców, bóle stawów, itp.). W terapii skolioz wykorzystujemy niezwykle skuteczną metodę YUMEIHO, której głównym założeniem jest skorygowanie położenia kości miednicy oraz prawidłowe ustawienie kręgosłupa.

Kontrole wad postawy:
Od kwietnia 2007 roku nawiązaliśmy współpracę z Ośrodkiem „ART” z Rzeszowa. Wspólnie, raz w miesiącu prowadzimy kontrolę wad postawy u dzieci. W trakcie kontroli jesteśmy w stanie określić czynnik powodujący skrzywienie już u 4 letniego dziecka, usuwamy go w 15 sekund (skoliozy funkcjonalne – jednołukowe) a potem przez cały okres wzrostu dziecka sprawdzamy czy się nie pojawił ponownie. Dzieci w bardziej zaawansowanym stadium choroby (skoliozy dwułukowe) są kierowane na terapię w Ośrodku.

Masaże relaksacyjne i lecznicze:

• Masaż Lomi-Lomi Nui – niezwykły hawajski masaż wykonywany przedramionami. Jego celem jest nie tylko rozluźnienie układu mięśniowego, lecz także praca nad całym człowiekiem poprzez usuwanie napięć i blokad w jego wnętrzu. Zabieg Lomi – Lomi oddziałuje na ciało i ducha, budzi drzemiącą w każdym z nas radość, lekkość i ciekawość życia.

• Masaż Gorącymi Kamieniami Wulkanicznymi – łączy w sobie oddziaływanie zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główną stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w ciele człowieka.

• Masaż Medyczny – lecznicze działanie masażu polega na oddziaływaniu na skórę, tkankę mięśniową, stawy i aparat więzadłowy poprzez przyspieszenie procesów biochemicznych, a co za tym idzie szybsze usunięcie produktów przemiany materii.
• Ajurwedyjski masaż ABHYANGAM. Celem wszystkich masaży ajurwedyjskich jest przywrócenie równowagi energetycznej całego organizmu, a więc eliminacja wszelkich dolegliwości tak fizycznych jak i psychicznych. Abhyangam stanowi element wielu terapii ajurwedyjskich wielokrotnie poprzedzając różne zabiegi w procesie Panchakarma. Składa się z kilku elementów: masażu głowy i karku, masażu dłoni, przedniej i tylnej części ciała, masażu stóp oraz masażu twarzy jako elementu zamykającego całość zabiegu.
• Ajurwedyjski masaż VITAL. Jest to refleksologiczny masaż stóp, nóg, głowy i twarzy. Polega na stosowaniu odpowiedniego ucisku w specyficznych punktach. Poprzez stymulację tychże punktów stanowiących pomniejszoną reprezentację poszczególnych części ciała, usprawnia się funkcjonowanie układów organizmu, pobudza krążenie płynów ustrojowych, limfy i krwi, wzmacnia system odpornościowy. Refleksologia ma działanie zarówno terapeutyczne jak i diagnostyczne.

Masaże wspomagające odchudzanie:

• Izometryczny Masaż Bańką Chińską – skuteczna metoda na likwidowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, polegająca na energicznym masażu przy napiętych mięśniach (skurcz izometryczny) za pomocą bańki chińskiej. Podciśnienie wytwarzane pod bańką powoduje szybsze i bardziej efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Masaż stosuje się głównie na brzuch, pośladki, biodra i uda. Masaż niezwykle skuteczny w terapii antycellulitowej.
• Kosmetyczny Masaż Próżniowy – masaż powoduje przyspieszenie obiegu krwi, sprzyja usuwaniu substancji toksycznych z organizmu, redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej.
• Zabiegi wyszczuplająco-modelujące w kombinezonie Body Shaping System – zabiegi z użyciem profesjonalnych kosmetyków firmy Dolce Belleze. Działanie kosmetyków zostaje wzmocnione poprzez zastosowanie kombinezonu emitującego promienie podczerwone.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

8:00 - 18:00

Wtorek

10:00 - 19:00

Środa

10:00 - 18:00

Czwartek

10:00 - 19:00

Piątek

8:00 - 18:00

Sobota

-

Niedziela

-

Adres & Kontakt

Nasz adres

ul. Rumiankowa 14, 15-665 Białystok

GPS

53.12124034974056, 23.103830736788428

Nr tel.