O NAS

Football Academy jest innowacyjną, dynamicznie rozwijającą się siecią szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży, działającą na terenie Polski i Wielkiej Brytanii.

Sieć szkółek piłkarskich Football Academy liczy obecnie ponad 150 ośrodków, w których trenuje ponad 10 tysięcy młodych adeptów i adeptek piłki nożnej.

Działalność Football Academy została oparta na najlepszych wzorcach organizacyjnych i szkoleniowych z Anglii.

PROJEKTY

Podstawą działalności Football Academy są ogólnopolskie szkółki piłkarskie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Fundacja Football Academy Group zarządza również siecią szkółek piłkarskich mistrza Polski – Lecha Poznań, która adresowana jest do dzieci w tym samym przedziale wiekowym (Lech Poznań Football Academy), a także rozwija sieć ośrodków na terytorium Wielkiej Brytanii, skierowaną ku tamtejszej Polonii (Football Academy United Kingdom).

Football Academy współprowadzi również Football Academy School of Excellence (FASE) – Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczecinie, przeznaczoną dla uczniów w wieku gimnazjalnym i licealnym.

Ponadto, Football Academy rozwija inicjatywy Goalkeepers Academy – sieć szkółek bramkarskich dla zawodników i zawodniczek w wieku od 4 do 12 oraz od 13 do 18 lat – i FA Juniors, czyli grupy treningowe dla młodzieży w wieku 13 i 14 lat.

Football Academy prowadzi też własną Reprezentację Polski w kategoriach wiekowych od U-10 do U-12, a także organizuje całoroczne rozgrywki o Mistrzostwo Polski oraz obozy letnie i zimowe (FA Camps).

Ponadto, posiadamy partnerów i ambasadorów, tworzących Lożę Honorową Football Academy oraz prowadzimy własny sklep internetowy (FA Shop).

Football Academy jest również organizatorem ogólnokrajowej, corocznej akcji „Krewki Piłkarz„, której cel stanowi podnoszenie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa.

NASZA MISJA

Misją Football Academy jest podnoszenie poziomu sportowego i organizacyjnego dziecięcej piłki nożnej w Polsce i Europie.

Bazuje ona na trzech najważniejszych założeniach:

– DOSKONALE PRZYGOTOWANYM BOISKU;

– STARANNIE DOBRANYM SPRZĘCIE TRENINGOWYM;

– WYKWALIFIKOWANEJ KADRZE TRENERSKIEJ.

Nasi trenerzy prowadzą wartościowe i interesujące treningi piłkarskie, oparte na ujednoliconym systemie szkolenia oraz dostosowane do wieku i możliwości ćwiczących.

Podstawowym celem Football Academy jest nauczanie dzieci gry w piłkę nożną.

Do szkółki piłkarskiej Football Academy może zostać zapisany każdy młody zawodnik i każda młoda zawodniczka, bez względu na umiejętności.

Football Academy oferuje młodym piłkarzom trening przez zabawę oraz edukację przez sport.

Trening piłkarski pozwala rozwinąć nie tylko poszczególne elementy techniki piłkarskiej, ale umożliwia również wykształcenie w sobie dyscypliny i zdolności do pracy w grupie, a także kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów – cech charakteru przydatnych na przestrzeni całego życia.

Football Academy nie poddaje młodych zawodników presji wyników i uczy wartości fair play na boisku i poza nim.

Równocześnie nie zwalnia jednak swoich podopiecznych z obowiązku czynienia postępów.

Realizując wszystkie te działania, Football Academy zwraca uwagę na budowanie, utrzymywanie i umacnianie doskonałego kontaktu z rodzicami swoich młodych piłkarzy.

SYSTEM SZKOLENIA

W Football Academy został stworzony wewnętrzny, ujednolicony system szkolenia piłkarskiego.

Jego celem jest zunifikowanie procesu treningowego we wszystkich ośrodkach Football Academy na terenie Polski i Wielkiej Brytanii.

Metody szkoleniowe stosowane podczas treningów w Football Academy mają za zadanie:

– ZACHĘCAĆ DZIECI DO UPRAWIANIA PIŁKI NOŻNEJ;

– MAKSYMALIZOWAĆ PIŁKARSKI ROZWÓJ DZIECI;

– PRZYNOSIĆ WYMIERNE EFEKTY W ZAKRESIE TECHNIKI, DYNAMIKI, ROZUMIENIA GRY;

– WPROWADZAĆ DZIECI W ŚWIAT PIŁKI NOŻNEJ.

System szkolenia Football Academy został oparty na metodach treningowych wykorzystywanych w najlepszych angielskich Akademiach piłkarskich oraz rozwiązaniach stosowanych przez Niemiecki i Hiszpański Związek Piłki Nożnej.

Nasz system szkolenia został opracowany przez centralny sztab szkoleniowy Football Academy także w oparciu o doświadczenie trenerów koordynatorów oraz obserwacje czynione przez trenerów we wszystkich ośrodkach Football Academy.