Signum Rehabilitacja to prywatny gabinet prowadzony przez fizjoterapeutę Wojciecha Palczewskiego, który specjalizuje się w pracy z Pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi oraz w fizjoterapii sportowej.

O kompetencjach fizjoterapeuty świadczą liczne kursy i szkolenia, w których uczestniczy, a także nieustanna chęć doskonalenia się, by jeszcze skuteczniej pomagać swoim Pacjentom. W gabinecie Signum merytoryczna wiedza idzie w parze z życzliwością i autentyczną pasją niesienia pomocy.

Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują skutecznej, nowoczesnej rehabilitacji – znajdziecie ją u nas.

Rehabilitacja kręgosłupa – kompleksowe podejście

Problemy z kręgosłupem, na przykład dyskopatie, są na ogół skorelowane z innymi niedomaganiami. Dlatego rehabilitacja w Signum to kompleksowe podejście do Pacjenta, wykonując pełną diagnostykę fizjoterapeutyczną – nie działamy w ciemno.

Rehabilitacja neurologiczna – by przywrócić sprawność

Rehabilitacja neurologicznych, jak i grupa pacjentów, który jest potrzebna,  jest bardzo zróżnicowana, począwszy od osób w po udarze mózgu, który występuje w coraz młodszym wieku, przez porażenia, niedowłady oraz schorzenia o podłożu genetycznym. U nas masz pewność, że plan terapii będzie zindywidualizowany i zaprojektowany tak, by odpowiadał Twoim potrzebom.

Kinesiotaping – terapia, która trwa w Twoim domu

Kinesiotaping jest od dawna znaną w medycynie metodą wspomagającą rehabilitację nie tylko sportowców, ale też Pacjentów po urazach, operacjach, zabiegach. Polega ona na naklejeniu na skórę specjalnych elastycznych plastrów, które wspierają osłabione lub uszkodzone tkanki – ich działanie zaczyna się więc w gabinecie, ale trwa jeszcze długo po wyjściu.

Drenaż limfatyczny – bezpieczna terapia niewydolności krążeniowej

Drenaż limfatyczny jest metodą masażu, która usprawnia przepływ kwi i limfy. Do ich zastojów dochodzi często po operacjach oraz po urazach. Terapia polega na mechanicznym przesunięciu limfy ze obrzękniętych miejsc w kierunku węzłów chłonnych, w wyniku czego jej miejsce zajmie świeża krew, bogata w substancje odżywiające okoliczne tkanki, co przyspiesza procesy regeneracji.

Kompresjoterapia – bezinwazyjne leczenie żylaków

Metoda ta polega na stosowaniu stopniowanego ucisku na nogi za pomocą specjalnych taśm. Najsilniejszy nacisk znajduje się w okolicy stopy i maleje w kierunku pachwiny. Siła nacisku, którą stosuje fizjoterapeuta zawsze dobierana jest do stanu Pacjenta – w działaniach profilaktycznych będzie inne niż ta stosowana w stanach pooperacyjnych, czy nawet pourazowych.

Masaż – dla zdrowia i relaksu

Masaż jest jedną z najstarszych i najskuteczniejszych metod terapeutycznych, która sprawdza się u Pacjentów zmagających się z różnymi problemami. Biorąc pod uwagę historię choroby Pacjenta, w Signum wykonujemy:

 • masaż leczniczy – pomaga przywrócić równowagę straumatyzowanym tkankom,
 • masaż kręgosłupa – skutecznie radzi sobie z bólem,
 • masaż relaksacyjny – daje odprężenie i wytchnienie od stresu dzisiejszego życia.

Zawsze podkreślamy, że tylko profesjonalnie wykonany i dostosowany do potrzeb danej osoby masaż jest efektywny.

Nie ma dolegliwości, z którymi sobie nie poradzimy

Doświadczony fizjoterapeuta szybko zdiagnozuje Pacjenta i na tej podstawie wdroży plan terapii. W Signum na co dzień przyjmowani są Pacjenci, którym dokuczają dolegliwości takie jak:

 • ból kręgosłupa,
 • ból karku,
 • dyskopatie,
 • zespół cieśni nadgarstka,
 • drętwienie palców,
 • drętwienie rąk,
 • rwa udowa,
 •  rwa kulszowa,
 • rwa ramienna,
 • obrzęki kończyn,
 • udar mózgu.

Dzięki wiedzy i zaangażowaniu terapia nie trwa dłużej niż powinna, a Pacjent szybko wraca do codziennego życia. Zwracamy szczególną uwagę na to, by motywować naszych Pacjentów do pracy, bo to od ich nastawienia zależy tak dużo, jak od pracy wykonywanej przez terapeutę.

Godziny otwarcia

Poniedziałek

09:00–18:00

Wtorek

09:00–14:00

Środa

09:00–18:00

Czwartek

09:00–14:00

Piątek

09:00–18:00

Sobota

nieczynne

Niedziela

nieczynne

Adres & Kontakt

Nasz adres

Poleska 89/19, 15-874 Białystok

GPS

53.13773500000001, 23.144025

Nr tel.